Hakkımda

Insan hayatında çok küçük olaylar, hayatımıza yön verecek kritik kararlara vesile olabiliyor. Benim hayatımın dönüm noktası da pahalı bir ütü. Bu ütü yüzünden, belki de doktor olacağıma bir mühendis oldum. Hikayesini bir ara paylaşacağım.

Bilkent Universitesi Elektrik Elektronik Mühendisliğinden mezunuyum. Yurtdışında yüksek lisans hayalim varken, yeni kurulan aile şirketini ayağa kaldırmak için bu hayalimden vazgeçtim.  sene çalıştıktan sonra sonrasında kendi yoluma giderek beklenmedik bir şekilde bankacılık isterken Netaş’ ta genç bir mühendis olarak buldum kendimi. 

Netaş’ ta 3 sene çalıştım ve bu esnada  Bahçeşehir üniversitesinde Executive MBA yaptım. 

 

Askerlik sonrası iş analisti olarak Ibtech’ e girdim. Hayatımın en zevkli 3 yılını Ibtech’ de geçirdikten sonra, yeni ufuklara yelken açmak hayali ile Turkcell’ e geldim.  

Şu anda Turkcell’ de Customer Journey Analitic ekibinde Data Scientist olarak çalışıyorum. Özyeğin Üniversitesinde Veri Analitiği konusunda da doktora yapıyorum.  

Sporun pek çok dalı ile uğraştım ve hayatımda önemli yer tutan hobilerin başında geliyor. Lisanslı bir yüzücüyüm. Bunun yanında yelken ve binicilik ile uğraştım uzun bir süre. Squash, yüzme ve koşu yapmayı çok seviyorum. 

Motorsikletleri çok seviyorum ve vakit bulduğunda gezmekten büyük keyif alıyorum. Çok eğlenceli ve dostlukların çok sıkı olduğu bir motorsiklet grubunun üyesiyim. 

Farklı birşeyler yapmak adına böyle bir blog oluşturmaya karar verdim. Zaman içerisinde daha interaktif bir portal olması gibi bir hedefim de var. Görüş ve önerilerinizi herzaman benimle paylaşabilirsiniz. Elimden geldiğince hızlı dönüş yapmaya çalışacağım. 

Hakan A.  

Meraklı, tutkulu ve biraz da inatçı bir teknoloji, spor, ve motorsiklet tutkunu…